Kursy

Nasze kursy przez Internet

Wykładowca: dr Marta Deńca

Cel kursu: zaktualizowanie wiedzy na temat procesu opanowania umiejętności czytania, ze szczególnym uwzględnieniem czytania ze zrozumieniem; dostarczenie praktycznych wskazówek dotyczących pracy z tekstem na lekcjach; nabycie umiejętności tworzenia testów czytania ze zrozumieniem.

Program szkolenia:

  • umiejętność czytania - wiadomości teoretyczne
  • metodyka pracy z tekstem
  • tworzenie testów czytania ze zrozumieniem

 

Adresaci: szkolenie skierowane jest do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3 szkoły podstawowej) oraz do nauczycieli języka polskiego w szkole podstawowej i gimnazjum.

Korzyści ze szkolenia: doskonalenie kompetencji w zakresie rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz rozwijania umiejętności tworzenia testów czytania ze zrozumieniem.

 

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.


Szkolenie kończy się uzyskaniem dwóch zaświadczeń:

  • Doskonalenia zawodowego w zakresie rozwijania umiejętności czytania ze zrozumieniem
  • Nabycia umiejętności wykorzystania technologii informacyjnej w pracy nauczyciela

 

Forma zaliczenia: zadania zaliczeniowe zawarte w treści

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 10 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny

Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 7 dni

Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni


Prowadzący: dr Marta Deńca - pedagog specjalny ze specjalizacją w zakresie surdopedagogiki i oligofrenopedagogiki, bibliotekoznawca, nauczyciel dyplomowany, wykładowca kursów kwalifikacyjnych dla nauczycieli. Obecnie nauczyciel rewalidacji indywidualnej w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym i nauczyciel bibliotekarz.

WZÓR ZAŚWIADCZENIA - pokaż

CENA: 150 zł

ZAPISZ SIĘ

Kontakt

  • Zamojska 47
    20-102 Lublin
  • 81 441 33 11
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.